צוות המכון

 • חיפוש באתר


 • Widget not in any sidebars

  צוות המכון

  איתן דוניץ

  מנהל המכון למורשת בן־גוריון

  מנהל המכון למורשת בן־גוריון משנת 2018. למד לימודי תואר ראשון בפילוסופיה, מדעי המדינה ומשפטים ולימודי תואר שני בניהול מלכ"רים וארגונים קהילתיים. חובב השפה העברית על נגזרותיה, ספריה ושיריה. איש החברה האזרחית יותר מעשור ובן־גוריוניסט בנשמתו. גדל והתחנך במדרשת בן־גוריון ומאז הספיק לתור את הארץ, (וקצת) את העולם ולעלות בחזרה לנגב. חי בקיבוץ טללים עם עינב, רעייתו, ובנותיהם – ליאור גליה ורננה.
  eitand@bgh.org.il
  08-6592102

  שמיל אדלר

  סגן מנהל המכון למורשת בן־גוריון

  סגן מנהל המכון למורשת בן־גוריון. נולד בעיר העתיקה בירושלים. למד לימודי תואר ראשון בגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי והוא גם מורה דרך מוסמך. מאמין באפשרות לחבר בין יהדות לחינוך התנסותי דווקא במרחבי הנגב הקסום. רץ הרבה, משתדל לקרוא הרבה, אוהב אנשים וטיולים. שמיל קיצוני במתינותו ומחפש הזדמנויות להפגיש אנשים עם אורח חיים שונה כדי שיעשירו אלה את אלה. נשוי לדפי ואבא של שקד, מעיין, כליל ודורון, ילדים מלאי אנרגיה ושמחת חיים. שמיל ודפי זכו להשתתף במעשה בראשיתי, בהקמת יישוב משותף לחילונים ולדתיים בנגב (בן־גוריון היה מקנא בהם אילו היה חי היום...).
  shmuelad@bgh.org.il
  08-6592105

  עינב בנאים

  חשבת המכון

  חשבת המכון. למדה לימודי תואר ראשון במנהל עסקים ובחשבונאות. ילידת העיר דימונה, שבה היא מתגוררת גם היום עם בעלה רועי, שלושת ילדיהם, שלושה כלבים ושני תוכים. עבודתה במכון מלאת עניין ומאתגרת משום שאין בה עיסוק בכספים בלבד, אלא גם שותפות ביצירה. עינב מעורבת בכל נושא החל משלב הרעיון, דרך התהליך ועד תחושת ההישג כשמתממשת תוכנית התורמת תרומה חשובה לחברה הישראלית. במעט הזמן הפנוי שלה עינב אוהבת לטייל בטבע עם משפחתה.
  einavbnm@bgh.org.il
  08-6592101

  נורית גיא

  עוזרת מנכ"ל

  עוזרת מנכ"ל הגיעה לקיבוץ שדה בוקר ב־1992 כילדת חוץ. כמו בן־גוריון, התאהבה בנגב מייד והרגישה שבו יהיה ביתה. ואכן, במשך השנים בנתה את ביתה עם בעלה ושלושת ילדיה במדרשת בן־גוריון. נורית, הייתה אחראית על סיורים מרחיבי אופקים בנגב בחברת 'נגב ברמה אחרת' שבה היא שותפה. השאיפה שלה היא להכיר לאנשים את הנגב, את מרקם החיים הקיים בו ואת התממשות החזון של בן־גוריון.
  nuritguy@bgh.org.il
  08-6592121

  עליזה מנדלוביץ

  מזכירת המכון

  מזכירת המכון בעשרים השנים האחרונות. נשואה לדב, שעובד בצריף בן־גוריון, שניהם ילידי ירוחם וגרים בה כל חייהם. לעליזה ולדב שלושה ילדים ושישה נכדים. שמחים להיות חלק ממשפחת המכון, מקום עבודה מחבק ותומך.
  alizam@bgh.org.il
  08-6592100

  שוש בן שטרית

  ראש יחידת מנהלה

  הגיעה למכון בגיל 24 כממלאת מקום לשלושה חודשים והשאר היסטוריה… ראשת יחידת המנהלה מתחילת שנות האלפיים. מנהלת ביד רמה את כל ההיבטים הלוגיסטיים במכון למורשת בן־גוריון. אחראית לפניות בתחום ההטרדות המיניות ובתחום הנגישות. ילידת מצפה רמון, היום חיה בבירת הנגב עם בן זוגה ושני ילדיהם.
  shbsh@bgh.org.il
  08-6592103

  גיל שניידר

  מנהלת צריף בן־גוריון

  מנהלת אתר צריף בן־גוריון. הגיעה לצריף בן־גוריון עוד בהיותה חיילת ומאז נקשרו חייה המקצועיים בצריף בן־גוריון, והיום הוא ביתה השני (ולפעמים הראשון...) מאמינה בא.נשים וחושבת שמפגש בין א.נשים ושיח מגוון הם המפתח ליצירת חברה טובה ומלוכדת על אף חילוקי הדעות. העבודה במכון למורשת בן־גוריון ובצריף בן־גוריון מאפשרת לה לתרום לחברה שלנו את השיח המחבר. חברת קיבוץ שדה בוקר, נשואה לאריאל, אימא לשתי בנות, טוהר ובר. החיים בנגב הם חלק מן הזהות שלה. מרגישה שמאז שעברה לנגב החכימה וצמחה כמו שנאמר 'הרוצה להחכים – ידרים'.
  gilschn@bgh.org.il
  08-6560453

  עדי זהר

  מנהלת השלוחה הצפונית

  מנהלת את השלוחה הצפונית של המכון למורשת בן־גוריון ואת תחום הדיגיטל במכון. לעדי תואר שני במדעי המדינה ובתקשורת פוליטית, היא יועצת ארגונית ומגשרת מוסמכת, מתמחה בתחום הניהול. מדריכה ומנחה מגוון קהלים בתחומי מנהיגות, ציונות וחברת מופת. מובילה תהליכי שינוי במערכת החינוך ומיזמים חברתיים. החלה לעבוד במכון כמדריכה לפני יותר מ־25 שנה. החל משנת 2005 מנהלת את השלוחה הצפונית של המכון. מתגוררת בחיפה ואם לארבעה ילדים.
  Adizohar@bgh.org.il
  04-8643614

  אביגיל פלד

  ראש המערך לפיתוח תוכניות לימודים

  ראש המערך לפיתוח תוכניות לימודים. עובדת בצוות המערך לפיתוח תוכניות לימודים משנת 2010, ראש מערך הפיתוח משנת 2013. ציונית. ילידת ירושלים. אביגיל למדה לימודי תואר ראשון באוניברסיטה העברית, לימודי תואר שני ביהדות ובמנהיגות חינוכית במכון שכטר ולימודי תעודת הוראה בחינוך פתוח וניסויי. הלכה למדבר בעקבות בעלה, ולא מתחרטת לרגע. מגדלת איתו את עשהאל, שילה ואחינעם בביתם שבמדרשת בן־גוריון. מנסה ללא הצלחה לעמוד על הראש. לומדת כל יום משהו חדש על בן־גוריון, על החיים שלנו כאן ועל עצמה. חשה בת מזל על כך שזכתה לעסוק באופן יום־יומי בליבה של חיינו בארץ הזאת, עם צוות הפיתוח שמורכב מאנשים מעמיקים, שואלי שאלות, מצחיקים וסקרנים.
  avpeled@bgh.org.il
  08-6592111

  שלומית הוך גרונוול

  ראש יחידת חינוך לכוחות הביטחון

  ראשת יחידת חינוך לכוחות הביטחון משנת 2019. ילידת באר שבע, גדלה במרכז, התגלגלה למדבר ומאז לא יכולה לתאר את החיים רחוק מן הצחיחות שמצמיחה. נלהבת מאופייה המתעצב של הישראליות בפריפריה ואוהבת לפגוש אנשים ורעיונות חדשים. את דרכה המקצועית התחילה בעולם העיתונות, להיות עיתונאית זה אופי! מגיעה מעולמות חברתיים בנגב, ולומדת לימודי תואר שני באוניברסיטת בן־גוריון בנגב במחלקה לפוליטיקה וממשל. עם בעלה רובין היא מגדלת וגדלה דרך בנה – מתיס, ובתה – זואי.
  hochgron@bgh.org.il
  08-6592122

  הודיה אוחנה

  ראש יחידת החינוך

  הודיה אוחנה ירושלמית מבטן ומלידה וירוחמית בהווה. אוהבת אדמה וארץ, למדה שני תארים בלימודי ארץ ישראל ועסקה בהוראה והדרכה בתחום. וכיוון שאין אדמה ללא אדם גם עוסקת בתקשורת מקרבת. מגדלת עם יהונתן חמישה מופלאים, חובבת אפיה, ריצות וטיולים במדבר.

  אסתר סויסה בן־זמרה

  ראש יחידת קהל רחב ומבקרי חו"ל

  ראש יחידת קהל רחב ומבקרי חו"ל. ילידת אנגליה, למדה לימודי תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל וספרות צרפתית באוניברסיטה העברית ולימודי תואר שני בחוג ללימודי ישראל באוניברסיטת בן־גוריון בנגב. התיישבה בדימונה בשנת 1990, שם התחתנה עם אבי ויחד גידלו חמישה ילדים: אשר, יערה, דוד, טליה ואריאל־יהודה. היום גרה באבן שמואל. בשנת 2008, אחרי שנים של עבודה במגבית בריטניה ובסוכנות היהודית, עברה לעבוד במכון למורשת בן־גוריון. עדיין מתרגשת מדי יום מן הנוף המפעים של נחל צין ומתגובות הקהל הפוגש את דמותו המורכבת של מייסד המדינה.
  esthers@bgh.org.il
  08-6592108

  רמון זיו־אב

  ראש יחידת הארכיון

  איש פיתוח תוכניות לימודים במכון למורשת בן־גוריון משנת 2013. שמח לעסוק בחינוך במכון שמרכזו בנגב. נולד ב־1980 בערבה וגם גדל בה. את חייו הבוגרים קבע בצפון הרחוק, בבאר שבע, שם פגש את שירי ושם גם נולדו להם שני ילדים מקסימים (ואליהם הצטרף חתול). רמון שימש במגוון תפקידים בתחום החינוך: מדריך בתנועת נוער, מאמן כדורגל, מנחה במסל"ן ומורה להיסטוריה בתיכון. בוגר לימודי תואר ראשון בהיסטוריה וחינוך ותואר שני בלימודי מגדר – שניהם מאוניברסיטת בן־גוריון בנגב, כמובן.
  ramonz@bgh.org.il
  08-6592111

  מיכל רוזן שוורץ

  ראש יחידת השיווק והדיגיטל

  בעלת תואר ראשון באומנות ועם מעל ל-10 שנות ניסיון בתחום השיווק והדיגיטל. אומנם גדלה בניו יורק אבל ליבה תמיד היה פה בארץ, ולפני מספר שנים עברה ביחד עם בן זוגה ושלושת ילדיהם למדבר הקסום אותו היא מאוד אוהבת.

  חוה לוי

  רכזת הדרכה של יחידת מערכת החינוך

  חוה לוי, רכזת הדרכה ביחידת מערכת החינוך. נולדה בירושלים וגדלה בבית שמש. מתגוררת כבר שש שנים בבאר שבע. למדה תואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון, היסטוריה כללית ולימודי מדינת ישראל. הדריכה במוזיאון יד ושם ובקרן למורשת הכותל. טסה לשנת שליחות בדיסלדורף, גרמניה. עולם ההדרכה והחינוך קרוב מאוד לליבה. אקסטרוברטית- אוהבת אנשים

  מוריה מרדכי

  רכזת מנהלה ושיווק ביחידת מערכת החינוך

  גרה במרחב עם. גדלה והתחנכה בבית סבתה בירוחם, פעילה בתחום הרובוטיקה כבר שבע שנים ואוהבת מאוד לחקור וללמוד על נושאים חדשים וישנים.
  moriya@bgh.org.il
  08-6592120

  אלכס קמינסקי

  רכזת מנהלה ביחידת כוחות הביטחון

  בת 36, נשואה ליבגני ואמא לשתי בנות מתוקות בשם מאי ורוני. גרים בקיבוץ טללים 5 שנים. הגיעו אלינו מב"ש בעקבות העבודה של יבגני וישר התאהבו באזור: במדבר, בשלווה ובאווירה הקיבוצית.

  יוני גליציאנו

  רכז הדרכה ושיווק בצריף בן־גוריון

  רכז ההדרכה והשיווק של צריף בן־גוריון. תושב שדה בוקר ואבא מסור לארבעה ילדים. יהודי בארץ ישראל, ציוני בלתי מתפשר, עובד במגוון תפקידים בחינוך הבלתי פורמאלי ומרצה יותר מעשרים שנה. חובב שירה ומעריץ של אלתרמן. רואה כבוד בהזדמנות להפגיש מבקרים מכל הסוגים עם אישיותו של בן־גוריון, שעם דרכו וערכיו הוא מזדהה.
  yonig@bgh.org.il

  דנה אוחנה־ועקנין

  רכזת מנהלה בצריף בן־גוריון

  רכזת מנהלה ואדמיניסטרציה בצריף בן־גוריון. נולדה בדימונה וחיה בה עד היום עם כפיר ושני בניהם. אוהבת את הצריף כאילו הוא ביתה השני.
  zrif@bgh.org.il
  08-6560469

  זיסל מרים רחימי

  רכזת שיווק בצריף בן-גוריון

  ילידת ארה"ב, עלתה לארץ בשנת 2010 כחיילת בודדה ושירתה בחיל החינוך בכפר נוער ימין אורד. למדה בתואר הראשון לימודי דת ומוזיקה, ובתואר שני בטיפול במוזיקה. מתגוררת בישוב מרחב עם עם בן זוגה, שלושה בנים, כלבה, חתול, ואוסף של תרנגולות ואווזים.

  לנה טרגנסקי

  מנהלת קבלת קהל ומדריכה בצריף בן־גוריון

  מנהלת קבלת קהל ומדריכה בצריף בן־גוריון. תושבת באר שבע ואמא ליהודה. מורת דרך, רוקדת ומטיילת, חובבת טבע ובייחוד פרחים, בעלת אוסף מטורף של פילים. מאוהבת באנרגיות של הצריף ומדביקה את כולם בהתלהבות, קשה להיפרד ממנה בלי לקנות ספר חולצה או דיסק־און־קי של בן־גוריון.
  lenat@bgh.org.il
  08-6560469

  דב מנדלוביץ'

  עובד בקבלת קהל בצריף ובקופה

  עובד בקבלת קהל בצריף ובקופה. נולד בירוחם וחי בה, אבא לשלושה ילדים וסבא לשישה נכדים מקסימים.

  ענת מדסון קינסט

  אשת המערך לפיתוח תכניות לימוד

  נולדה בערבה, גדלה בירושלים, ובחרה לבנות בנגב ולהיבנות ממנו. בתואר הראשון למדה מדע קוגניטיבי, ובתואר השני למדה ניהול ויישוב סכסוכים. אחרי שנים ארוכות של עבודה בארגונים חברתיים שמחה להגיע למקום שבו אפשר לדבר על חברת מופת ביום יום ובלי ציניות. חולקת את חייה עם בן-זוגה שי, ושלושת ילדיהם: עומרי, גלעד ובועז.

  גילי גופר

  אשת המערך לפיתוח תוכניות לימודים

  היסטוריונית המתמחה בציונות ובמגדר. עובדת בפיתוח תוכניות לימודים במכון למורשת בן־גוריון משנת 1995, ולכן למעשה, מתמחה גם בבן־גוריון... את לימודי התואר השלישי השלימה באוניברסיטת בן־גוריון בנגב. עבודת הדוקטורט שלה עוסקת בעיצוב הנשיות בראשית תנועת העבודה. מנחה, מרצה, מדריכה ומורה מאז שהיא זוכרת את עצמה. מאמינה ביכולתם של כל איש ואישה להשתנות ולשנות את סביבתם ואת החברה האנושית כולה.
  gilat@tamuz.org.il
  08-6592111

  עדי שרצר־דרוקמן

  איש המערך לפיתוח תוכניות לימודים

  עובד בצוות המערך לפיתוח תוכניות לימודים משנת 2020. היסטוריון שחוקר את התפר שבין ישראליות ליהדות ואת יישומה של הממלכתיות בשדות החינוך והתרבות בישראל ובעולם היהודי. עבודת הדוקטורט שלו עסקה בימי העצמאות הראשונים כמקרה בוחן לכל אלו. אוהב ארכיונים וריח של ניירות ישנים, ומאמין שהיסטוריה נכתבת מנקודת המבט של ההווה וכי האירועים צריכים להיות גלויים לעינו של הציבור ולהיבחן באמות מידה ערכיות. מעריך את חוכמתו ואת מעשיו של בן־גוריון, אך לא נמנה על עדת מעריציו; מאמין שהיום יותר מתמיד, השיח הציבורי בישראל זקוק הן לבירור מחודש של אמיתות שנשכחו הן להצבת סימני שאלה על תפיסות שהתקבעו מבלי שנבדקו די צורכן. נשוי לדקלה ואבא לנעמה.
  adi.sherzer@gmail.com

  אהוד שקדי שדה

  רכז הדרכה בשלוחה הצפונית

  רכז הדרכה ותוכן של השלוחה הצפונית במכון למורשת בן־גוריון. למד לימודי תואר ראשון בחוג לפסיכולוגיה ובחוג לתולדות עם ישראל באוניברסיטת חיפה ותואר שני בתולדות עם ישראל עם התמחות בתולדות התנועה הציונית. נשוי ואב לילדה – ירדן. מתגורר בשכונת הדר הכרמל בחיפה ושותף בקהילת מחנכים בשכונה.
  eshkedy@bgh.org.il
  04-8643520

  גדי פלץ

  מנהלן המכון

  עובד מנהלה במכון כבר עשרים שנה. נולד בישראל ביום שבו החל מבצע קדש, ואולי זה היה הרמז הראשון לקשר ההדוק שלו לסיני ולמדבר. רוכב בהנאה על אופניים בנגב, שהוא בעיניו המדבר היפה ביותר בעולם. חי במדרשת בן־גוריון יותר משלושים שנה עם בת זוגו, והם הורים לשניים. אוהב את העבודה במכון בזכות הסביבה האנושית הנעימה והמיוחדת.
  pgadi@bgh.org.il
  08-6592115

  עופרה במנולקר

  עובדת משק

  עובדת משק במכון יותר מעשר שנים, ילידת דימונה ותושבת העיר. אמא גאה להודיה שרה. עובדת תמיד ברצון ובחיוך ושמחה להתגייס לכל משימה. אוהבת את מקום העבודה בשל האנשים שזוכרים תמיד לראות את האדם שמאחורי התפקיד, כמו במשפחה.
  ofra.bamnolker@gmail.com
  08-6592117

  Print Friendly, PDF & Email

  Widget not in any sidebars

  הצטרפו לניוזלטר
  וקבלו עדכונים