הארכיון למורשת בן-גוריון

הארכיון למורשת בן-גוריון

להזמנת ביקור קבוצות ויחידים

הארכיון למורשת בן-גוריון

לראשונה בישראל הושקה "ספרייה נשיאותית" שתכלול ארכיון, מכון מחקר ומרכז מבקרים. בארכיון מקובצים מאות אלפי מסמכים, יומנים, מאמרים ופרוטוקולים, השופכים אור חדש על שנות עיצוב המדינה. אולם התצוגה הוקם על מנת להציג חומרים שנאספו במשך השנים לכלל הציבור. אולם התצוגה עוצב כך שישמר את חווית הגילוי המרגשת המוכרת לכל המעיינים בנבכי ארכיון: בתוך המגירות, הדלתות והארוניות מסתתרים מסמכים מן הארכיון המגלים מעט מעולמו של בן-גוריון, לצד הסברים תמציתיים במדיה מגוונת.
בין המסמכים המעניינים שהמבקרים ימצאו: יומנו של בן-גוריון מיום הכרזת המדינה, התכתבותו בעיצומן של הדרמות הגדולות – ימי מלחמת העצמאות, העלייה הגדולה והשילומים, מכתביו בנושאי יוגה ובינה מלאכותית(!), מאמריו בנוגע ליחסי יהודים וערבים ובין העולם היהודי למדינת ישראל ועוד. התצוגה מאורגנת על פי הנושאים: עצמאות וריבונות, העולם היהודי, יהודים וערבים, המרחב בתפיסתו של בן-גוריון, עולם המושגים והערכים שלו, בין האישי לאוניברסלי. המסמכים יעזרו לשפוך אור חדש על הנושאים השונים ויעניקו למבקרים ולמבקרות מבט מעמיק, רלוונטי ומרגש על פועלו של בן-גוריון ועל ההיסטוריה שלנו.
אולם התצוגה החדש של הארכיון יעשיר את חוויית הביקור של קבוצות ומשפחות המבקרות באתרי המורשת באזור שדה בוקר – מצריף בן-גוריון בקיבוץ שדה בוקר ועד לאחוזת הקבר במדרשת בן-גוריון.

 

להזמנת ביקור לחצו כאן

Print Friendly, PDF & Email
  • הזמנת פעילות

    מלאו את הפרטים בטופס המצורף


  • Widget not in any sidebars

    הצטרפו לניוזלטר
    וקבלו עדכונים