סל פל"ח – תרבות יהודית-ישראלית

סל פל"ח – תרבות יהודית-ישראלית

דרום ומרכז

צפון ומרכז

סל פל"ח – תרבות יהודית-ישראלית

הקול הקורא יוצא לדרך!

תכנית הלימודים החדשה בתרבות יהודית-ישראלית נועדה לחשוף את התלמידים לעולם היהדות רב-הפנים, תוך התאמתו לרלוונטיות של חייהם בתוך ההקשר הישראלי הרחב. משרד החינוך מסבסד פעילויות למידה חווייתיות (פל"ח) לחיזוק אישיותם וזהותם של התלמידים כיהודים, כישראלים וכבני-אדם.

הפעילויות מתקיימות בחודשים ינואר-מאי, אך את התאריכים והבקשה יש להגיש בשבועיים הקרובים, עד לתאריך 19.11.21.

המכון למורשת בן-גוריון שם במרכז תפישתו החינוכית את החיבור בין החלום למעשה ובין העבר לעתיד, ומציע לכם מספר פעילויות המתקיימות אצלכם בבית הספר ומשלבות חוויה, למידה, התנסות ושיח ערכי.

צרו איתנו קשר לתיאום תאריכים!

פרטים נוספים והרשמה למכרז באתר משרד החינוך ניתן למצוא כאן בקישור!

 

ובפירוט:

 1. "מעצמאות אישית לעצמאות לאומית"- (501) פעילות החושפת את המשתתפים למגילת העצמאות כטקסט יהודי וישראלי מכונן, ומתוך כך מעודדת יציאה לעצמאות מחשבתית ולקיחת אחראיות ערכית. (לכיתות ו')
 2. סדנה "לקום ולתקן עולם"- (504) פעילות המזמינה דיון מעמיק במושג "תיקון עולם", בהשפעה של פעולות חברתיות וברלוונטיות שלהם מאז ראשית הציונות ועד ימינו. (לכיתות ח'-ט')
 3. סמינר "ממשה ועד בן גוריון"- (502) סמינר יומי המשלב סדנה, פעילות מוזיאלית וחדר בריחה. (לכיתות ז'-ט')
 4. סיור "חיפה בחזונו של הרצל"- (503) סיור ומשחק אתגרי בחיפה, 'עיר העתיד' לפי כתביו וחזונו של הרצל. הפעילות המתעסקת ב'תרבות המחלוקת' שביטאה מאבקים רעיוניים בציונות ובמדינת ישראל, כמו גם ברעיון חברת המופת עליו חלם הרצל. (לכיתות ח'-ט')
 5. חדר בריחה נייד "חדר הסודות של בן-גוריון"- (505) פעילות המקדמת היכרות חוויתית עם דמותו של בן-גוריון, עידוד למעורבות חברתית, לקיחת אחראיות וחשיבה חדשנית מחוץ לקופסא. (לכיתות ז'-ט')
 6. חדר בריחה וסדנה "האנשים שעשו לנו מדינה"- (506) פעילות המתעסקת באחראיות, מעורבות חברתית ומנהיגות דרך דמויותיהם של נשיאי וראשי המשלה של מדינת ישראל לדורותיה. (לכיתות ה'-ו')

 

Print Friendly, PDF & Email
 • הזמנת פעילות

  מלאו את הפרטים בטופס המצורף


 • Widget not in any sidebars

  הצטרפו לניוזלטר
  וקבלו עדכונים