הרשמה לפעילויות

אנו מלאי תודה והערכה למכון, על סדנה נפלאה שהעבירה את החניכים תהליך אינטנסיבי ומשמעותי בזמן קצר. אנחנו שמחים שבחרנו להגיע לסדנה!

קודם כל, אנו מלאי תודה והערכה למכון, על סדנה נפלאה שהעבירה את החניכים תהליך אינטנסיבי ומשמעותי בזמן קצר. אנחנו שמחים שבחרנו להגיע לסדנה!      
תכני הסדנה עמוקים ומעוררים חשיבה. התחלנו את היום בפעילות היכרות צוותית, שכבר יצרה פתיחות וחיבור למדריך ולתכני היום.

משם צפינו בסרט על בן גוריון אשר חיבר את החניכים לדמותו ולפועלו של בן גוריון. היו כמה כשלים תכנים בסרט (בשתי עמדות שונות, מאמינים שהעניין כבר טופל ואם לא ממליצים לעשות זאת). היו לנו חברי קבוצה שהינם עולים חדשים, ויתכן ומגיעים הרבה עולים אליכם בתוך הקבוצות הישראליות השונות. אולי שווה להוסיף כתוביות באנגלית לסרט הנע בשפה העברית. יבגני הצליח ליצור שיח בקבוצה ולעורר עניין ומחשבה לאחר הצפייה לסרט. 

הסיור בצריף נעשה באופן מקצועי וברור. עברנו בין החדרים והכרנו את אישיותו של בן גוריון. 

סרטון המנהיגות היה אחד מרגעי השיא של הסדנה. הסרטון מעורר המון מחשבות, דיונים וערוך בצורה כה טובה. גם את השיח הזה הוביל יבגני בצורה עניינת. יבגני הצליח לאתגר את המחשבה של החניכים והציב בפניהם דילמות מוסריות אשר גרמו להן לחשוב. 

חדר הבריחה הינו תוספת נהדרת לסדנה והופך את החניכים ל100% אקטיבים בפני עצמם. הדבר עובד על דינמיקה קבוצתית ואיתגר את יכולות החשיבה שלהם. 

השיח על לקיחת יוזמה ומנהיגות במרחב האישי שלהם קישר את כל הסדנה לחייהם האישיים (כחניכי מכינה, כחיילים עתידים, וכאזרחים במדינת ישראל). יבגני הצליח בצורה מופלאה לגרום לשיח ולדובב כל אחד ואחת בקבוצה. הוא שם לב לאלו שלא משתתפים ואיתגר גם אותם. 

סיימנו את הפעילות בקברו של בן גוריון, לנופי נחל צין. ושם יבגני הנחה כל אחד לספר מה הוא עבר ביום הזה. סיכום נהדר אשר איפשר לכל אחד באמת לבחון את התהליך שעבר.
הסדנה גרמה לשיח נוסף במכינה ולתהליך מחשבה אמיתי (וגם אצל חבר'ה שלא חושבים על הנושאים הללו רבות).

זכינו לעבור את הסדנה עם יבגני ואנו ממליצים לכל קבוצה לעבור את היום הזה איתו. יבגני מתאפיין בהמון סבלנות, ויכולת חשיבה יוצאת דופן. תודה רבה לכולכם, ממליצים בחום רב לכל מסגרת שהיא להגיע ליום שכזה. 

בברכה, 
צוות מכינת "חצים"