אודות היחידה - ילדים ונוער

היחידה לפעילויות הילדים והנוער מזמינה את בני הדור הצעיר לבירור ערכי דרך הסיפור הציוני, האירועים והאנשים המחברים אותנו לחברה ולמדינה בישראל.

אנו מאמינים  בנוער וביכולתו להיות מחובר ומעורב, להבין את מציאות החיים המורכבת ולמצוא את דרכו הייחודית. אנחנו מציעים פעילויות מגוונות - סדנאות חד-פעמיות, סמינרים, סדרות פעילות, הדרכה באתרי מורשת וטבע, הרצאות ומפגשים - המזמנים ברור אישי באשר לדמותה של החברה הישראלית ולתפקידו של כל אחד ואחת בתוכה. אנחנו עוסקים בציונות, במנהיגות, בצדק חברתי, בדמוקרטיה, ביהדות, בקיום משותף ועוד, זאת באופן רלוונטי לנוער ומתוך יציאה מעולמו. 

פעילויות היחידה מתקיימות בכל רחבי הארץ, בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי וכן במרכזים של המכון במדרשת בן-גוריון שברמת הנגב במרכז ובצפון. רבות מהפעילויות שאנו מציעים נבנות בשיתוף עם הגורם המזמין, בהתאם למטרותיו החינוכיות, לצרכיו ולמגבלותיו. 

כל פעילות ביחידה עומדת על שלוש רגליים - חוויה, הבנה של תהליכים היסטוריים הקשורים לנושאי הפעילות ובדיקת הרלוונטיות לחיי המשתתף. היחידה שמה לה למטרה לנטוע ולחזק בנוער תודעת סולידריות, שליחות, אחריות לאחר, לחברה, למדינה, למורשת ולחזון בן-גוריון בתחומים השונים.

דרום ומרכז
טל שמואלי
ראש היחידה לילדים ונוער
  • טל': 08-6592120
  • נייד: 054-3059238
  • פקס: 08-6592129
  • talss@bgu.ac.il
צפון
עדי אלמלם
מנהלת שלוחת חיפה והצפון

סוגי הפעילות