אירועים \ ציוני דרך

העלייה השנייה

בי"ז באלול תרס"ו, 6 בספטמבר 1906, עלה דוד גרין בן ה-20 לארץ ישראל כחלק מגל עלייה שנקרא העלייה השנייה. ביום שבו הגיע לנמל יפו, צעד ברגל למושבה העברית פתח תקווה כדי להיות חלק ממפעל התחיה העברית. כבר למחרת החל לעבוד עם חבריו בפרדס. כמה שבועות אחרי שעלה לארץ נבחר דוד גרין לוועד המרכזי של מפלגתו, "פועלי ציון", בארץ ישראל. הוא גם נבחר לוועדה שכתבה את המצע של מפלגה זו בארץ.
הוועדה התכנסה במלון בעיר הערבית רמלה, הן כדי שאנשי השלטון העות'מאני בארץ לא יחשדו בפעילות הפוליטית האסורה בה עסקו והן כדי שיוכלו להתרכז במשימה שלפניהם. במשך כמה ימים בראשית שנת תרס"ז הם כתבו מצע, שנקרא אחר כך "מצע רמלה" או "פלטפורמת רמלה". המצע התווה את דרכה של המפלגה בארץ ובבסיסו התאמת תורתו הציונית-מרקסיסטית של דב בר ברוכוב, מנהיג התנועה, לתנאים בארץ ישראל.

בשנה הראשונה לאחר עלייתו עבד דוד כפועל בפתח תקווה, ביקב במושבה ראשון לציון, בפרדס במושבה רחובות ובעבודות חקלאיות שונות במושבה כפר סבא.
בשנת 1907 עבר, כמו חברים נוספים מהעלייה השנייה, לגליל, למושבה סג'רה (כיום אילנייה), בה עבד כפועל חקלאי במשק של אחד האיכרים. על סג'רה כתב בהתפעלות: "פה ראיתי, האדמה היא עברית, הפועלים עברים, העבודה עברית, הילדים מדברים עברית. אמרתי לעצמי - זוהי ארץ ישראל, ואהבתי זאת". הוא נודע כמי שחרש ובידו ספר כשהוא קורא תוך כדי העבודה.
בסג'רה השתתף דוד במאבק להעברת השמירה במושבה ובחווה לידיים יהודיות, שהובילו אנשי ארגון "בר גיורא", ואף השתתף בשמירה, אף שלא היה חבר בארגון זה, וגם לא בארגון "השומר" שקם שנתיים אחר כך.